Nietypowe sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Spora część naszego społeczeństwa zastanawia się w jaki sposób można zaoszczędzić pieniądze. Dużo osób uważa, że oszczędzanie pieniędzy wiąże się z wyrzeczeniem lub po prostu odkładaniem konkretnej sumy pieniędzy na konto oszczędnościowe. Tak naprawdę oszczędzać można na wiele sposobów, tylko najpierw trzeba je poznać.

 • Promocje. Mimo że nie każdemu dobrze się kojarzą, to jednak promocje to świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy. Na przykład promocje na jedzenie z krótką datą ważności (jeżeli chcemy zjeść kotlety mielone na obiad to śmiało można kupić tańsze mięso mielone z datą ważności do dnia następnego), ubrania czy wszystkie promocje dwa w jednym.

  Trzeba jednak pamiętać o tym, że powinniśmy kupować tylko te rzeczy, które faktycznie potrzebujemy, a nie te, które są przecenione, ale dla nas zbędne.

 • Wrzucanie pieniędzy do skarbonki. Teraz pierwsze skrzypce grają konta oszczędnościowe, ale wrzucanie gotówki do skarbonki, na przykład określonych nominałów, również jest dobrym pomysłem. Nie odczujemy straty takich niewielkich kwot, jak na przykład 2 złote czy 5 złotych, ale jeżeli będziemy regularnie je wrzucać do skarbonki, to szybko ją zapełnimy i możemy otrzymać całkiem pokaźną ilość pieniędzy.
 • Zamawianie przez internet. Często w sklepach internetowych ceny są dużo niższe, niż w sklepach stacjonarnych.

  Tyczy się to zarówno ubrań, jak i żywności czy sprzętów AGD.

 • Zapisywanie się do newsletterów. Dla osób, które są zapisane w newsletterach często przygotowywane są dużo korzystniejsze rabaty. Warto rozważyć zapisanie się do takiego mailingu chociażby z tego powodu.
 • Inwestowanie w droższe sprzęty. Może to wydać się dziwne, ale czasem inwestycja w droższy telewizor czy zmywarkę bardziej się opłaci, niż zakupienie podobnego sprzętu ale w niższej cenie.

  Tak samo jest z ubraniami – często droższe są wykonane z lepszej jakości materiałów, dzięki czemu posłużą nam dłużej i nie będziemy musieli wydawać pieniędzy ani na naprawę, ani na zakup nowej rzeczy.

.