W jaki sposób odkładać pieniądze?

Osoby, które zdecydowały się na regularne odkładanie pieniędzy często zastanawiają się, jaki sposób jest najlepszy. Tak naprawdę nie ma jednego słusznego sposobu na odkładanie swoich pieniędzy, ponieważ jest to kwestia indywidualna – u niektórych sprawdzą się krótkoterminowe lokaty na kontach oszczędnościowych, u niektórych długoterminowe lokaty, a jeszcze u innych odkładanie gotówki. Tak naprawdę dużo zależy od człowieka.

Osoby, które oszczędzają na konkretny cel nie powinny korzystać z długoterminowych lokat, ponieważ istnieje duża szansa, że dana suma uzbiera się przed zakończeniem lokaty i w takim momencie wypłacanie pieniędzy z lokaty będzie po prostu nieopłacalne. Dobrym pomysłem będzie przeznaczonego osobnego konta na ten cel, ale równie dobrze takie osoby mogą odkładać pieniądze w gotówce. Dobrym sposobem jest wrzucanie pięciozłotówek do świnki-skarbonki.

Na podobnej zasadzie, jednak bezgotówkowo, opiera się mSaver w mBanku. Oprócz tego wiele banków ma podobną opcję – za wydanie konkretnej sumy na specjalne konto oszczędnościowe wpada konkretna kwota, pobrana z konta. Osoby, które chcą po prostu mieć pieniądze na wszelki wypadek, mogą śmiało umieszczać je na długoterminowych lokatach.

Dzięki temu oszczędności będą „na siebie pracowały”, a ryzyko wyciągnięcia ich przed zakończeniem lokaty maleje. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby takie osoby mogły korzystać z odkładania drobnych kwot na inne konta. Oprócz tego zawsze warto zastanowić się nad systemem w banku, który pozwala na odkładanie drobnej kwoty od każdego większego zakupu, jak to jest np.

w mBanku.

Popularne sposoby oszczędzania pieniędzy:

  • odkładanie gotówki do słoika lub skarbonki,
  • specjalne systemy bankowe, które pozwalają na odkładanie drobnej kwoty od każdego większego zakupu,
  • lokaty krótko i długoterminowe,
  • osobne konta, przeznaczone do odkładania pieniędzy.

.